Moje kamarádka Anne Franková

6 hodnocení
399 Kč –20 %
Frankova prebal CZ
399 Kč –20 % 319 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
18.6.2024

Životy dvou nejlepších kamarádek se měly změnit navždy. Ani jedna z nich nebude nikdy zapomenuta...

Detailní informace

Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nezávislé rodinné nakladatelství
Nezávislé rodinné nakladatelství
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory

Detailní popis produktu

„Jako dítě jsem byla svědkem toho, jak se svět, který jsem milovala, zhroutil a zmizel, zničený nesmyslnou nenávistí, a s ním zmizela i moje nejlepší kamarádka Anne.“

 

„Hannin příběh konečně doplňuje to, co již Anne říci nemohla. Je srdceryvný a současně plný životního optimismu a jeho pravdu teď potřebujeme více než jindy.“

Edith Egerová, autorka bestselleru Máme na vybranou

 

V roce 1933 pětiletá Hannah uprchla se svou rodinou z nacistického Německa do Amsterodamu, kde brzy navázala přátelství se sobě podobnou dívkou: předčasně vyspělou, otevřenou a veselou holčičkou jménem Anne Franková. Na několik nádherných let se z nich staly nerozlučné kamarádky, které si užívaly bezstarostné dětské hry, radosti a vzájemné návštěvy ve své čtvrti Rivierenbuurt.

V červnu 1942, když zesílila nacistická okupace Evropy, byly náhle od sebe bez varování odtrženy. Anne a její rodina zmizely zdánlivě beze stopy a zůstalo po nich neumyté nádobí ve dřezu a neustlané postele. Ve chvíli, kdy si Hannah lámala hlavu s tím, co se s její kamarádkou stalo, a doufala, že je Anne v pořádku, začal se rozvíjet osud její vlastní rodiny: všichni byli odvezeni do internačního tábora Westerbork, odkud byli Hannah, její otec, její mladší sestra Gabi a její prarodiče přemístěni do koncentračního tábora Bergen-Belsenu. V hrozivých podmínkách, obklopena smrtí, se Hannah dozvěděla o své kamarádce překvapivé informace. V zoufalé snaze zachránit Anne, která byla slabá a bojovala o přežití, riskovala Hannah svůj život.

Hannin příběh přežití navzdory všemu je svědectvím o trvalé síle přátelství, lásky a paměti.

 

Hannah Pick-Goslarová, které její přátelé říkají Hanneli, se narodila v roce 1928 v Berlíně jako nejstarší dítě židovských rodičů Hanse Goslara a Ruth Judith Kleeové. V roce 1933, po zvolení Adolfa Hitlera kancléřem a nástupu nacistické strany k moci, se Goslarovi přestěhovali do Amsterodamu, kde Hannah začala chodit do Šesté montessori školy a spřátelila se s dívkou jménem Anne Franková. Ve svém deníku Anne popisuje příhody s Hannah, o níž hovoří jako o „Lies Goosens“. V roce 1943 byli Hannah, její otec, její mladší sestra Gabi a její prarodiče z matčiny strany zatčeni a posláni do internačního tábora Westerbork a odtud převezeni do koncentračního tábora Bergen-Belsenu. Hannah v něm přežila čtrnáct měsíců až do jeho osvobození v roce 1945. V roce 1947 emigrovala do Britského mandátu Palestina krátce předtím, než se z něj stal současný Izrael, a vyškolila se na zdravotní sestru. V penzi si Hannah užívala společnost svých tří dětí, jedenácti vnoučat a jednatřiceti pravnoučat. Zemřela v roce 2022 ve věku devadesáti tří let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Skutečné osudy
Hmotnost: 0.62 kg
Autor: Hannah Pick-Goslarová
Jazyk: čeština
Počet stran: 360 + 2x8 stran barevných fotografických příloh
Vazba: Pevná vazba s přebalem
EAN: 9788072529858
ISBN: 978-80-7252-985-8
Překlad: Jana Chaloupecká
Rok vydání: 2023

Moje kamarádka Anne Franková - Hannah Pick-Goslarová

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz