Krize chlapectví

Výprodej Již pouze u nás
1 hodnocení
Značka: John Gray
359 Kč –77 %
KRIZE CHLAPECTVI
359 Kč –77 % 79 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Proč se naši chlapci potýkají s potížemi a co s tím můžeme dělat.

Detailní informace

Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nezávislé rodinné nakladatelství
Nezávislé rodinné nakladatelství
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory

Detailní popis produktu

Od autora Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

 

„Krize chlapectví“ brilantním způsobem zkoumá problémy, jimž čelí naši synové – a tedy de facto všichni. Kapitoly o ADHD, úloze matek a otců při výchově a o tom, jak v chlapcích rozvinout zdravou inteligenci, jsou neocenitelné a změní vám život.“

—Suzanne Somersová

 

Kniha Krize chlapectví přináší komplexní plán pro rodiče, učitele, nebo politiky, aby zjistili, jak mohou našim synům pomoci k tomu, aby z nich byli šťastnější a zdravější muži, otcové a leadeři, kteří si zaslouží náš respekt. Co ale znamená krize chlapectví konkrétně?

 

Jedná se o krizi vzdělávání. Chlapci mají po celém světě o 50 procent menší pravděpodobnost než dívky, že splní základní kritéria znalostí v oblasti čtení, matematiky a přírodních věd.

Jedná se o krizi duševního zdraví. Počet lidí trpících ADHD roste. A zatímco míra sebevražd u chlapců a dívek je stejná, jak se z chlapců stávají mladí muži, míra sebevražd je u nich šestkrát větší než u mladých žen. 

Jedná se o krizi otcovské péče. Chlapci vyrůstají s otci, kteří se méně podílejí na výchově, a chlapci pak v důsledku toho častěji nedokončí školu, propadnou alkoholu nebo drogám, začnou páchat trestnou činnost a skončí ve vězení.

Jedná se o krizi účelu. Původní pocit účelu, který chlapci měli – být válečníkem, leaderem nebo výlučným živitelem rodiny – se pomalu vytrácí. Řada bystrých chlapců se tak potýká s „absencí účelu“, cítí se odcizení, izolovaní a propadají okamžitému potěšení.

 

Dr. Warren Farrell je autorem knih, které vyšly v sedmnácti jazycích. Patří k nim dva cenami ověnčené mezinárodní bestsellery: Why Men Are the Way They Are (Proč jsou muži takoví, jací jsou) a The Myth of Male Power (Mýtus o mužské moci). Deník Finacial Times zařadil Warrena mezi 100 předních myšlenkových leaderů na světě.

 

Dr. John Gray je autorem knihy Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše, kterou deník USA Today označil za šestou nejvlivnější knihu posledních pětadvaceti let. Tato kniha v pevné vazbě byla nejprodávanější knihou literatury faktu devadesátých let. Knihy Johna Graye byly přeloženy přibližně do čtyřiceti pěti jazyků a vyšly ve více než stovce zemí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dítě, rodina a vztahy
Hmotnost: 0.685 kg
Autor: John Gray
Jazyk: čeština
Počet stran: 520
Vazba: Pevná vazba bez přebalu
EAN: 9788072528394
ISBN: 978-80-7252-839-4
Překlad: Daniela Reischlová
Rok vydání: 2020

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz