Odlišní

Novinka Tip
1 hodnocení
Značka: Frans de Waal
399 Kč –20 %
Odlisni obalka CZ
399 Kč –20 % 319 Kč
Předobjedávka

Kniha vyjde v druhé polovině dubna 2024

Jak nám primáti pomáhají pochopit naše genderové role

„Brilantní a fascinující kniha, která k některým z nejpalčivějších sporů ohledně pohlaví a genderu přistupuje vědecky, soucitně a vyváženě.“

Yuval Noah Harari, autor bestselleru Sapiens: Stručné dějiny lidstva

Detailní informace

Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nezávislé rodinné nakladatelství
Nezávislé rodinné nakladatelství
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory

Detailní popis produktu

Knihou Odlišní světoznámý odborník na primáty Frans de Waal přispívá k dlouhotrvající debatě o vlivu přírody a výchovy. Vychází z desítek let pozorování a studia lidského i zvířecího chování a přináší ohromující poznatky o tom, jakou roli zde hraje biologické pohlaví a jakou gender.

Dokazuje, že přestože jsou biologické pohlaví a gender provázané a lidé s ostatními primáty sdílejí některé pohlavní rozdíly v chování, biologie nenabízí žádné ospravedlnění pro stávající genderovou nerovnost.

Kniha vyniká svěžím a podnětným přístupem k tématu a je protkána de Waalovými osobními zkušenostmi – dětství v nizozemské rodině se šesti chlapci, manželství s Francouzkou s odlišným přístupem k genderovým rolím a desetiletí akademických válek o zastaralé vědecké teorie, které jen pomalu mizí z veřejného diskurzu.

S humorem, soucitem a srozumitelně se de Waal pokouší rozšířit diskusi o genderu. Nevynechává ani sexuální orientaci, genderovou identitu a ukazuje, že ani ve světě primátů se všichni nevejdou do tradičních genderových binárních škatulek. Tato kniha rozdíly nepopírá, naopak přináší důkazy, že ve společnosti je místo pro každého.

Nizozemský etolog a primatolog Frans de Waal (1948-2024) byl v roce 2007 časopisem Time zařazen mezi stovku nejvlivnějších lidí dneška. Už čtyři dekády stojí v popředí vědeckého výzkumu zvířat. Jeho předchozí kniha Mámino poslední objetí (vydal Práh, 2020) získala ocenění PEN/E. O. Wilson Literary Science Writing Award 2020 a stala se vítězným titulem Amazon Best Books of 2019 v kategorii Věda.

Doplňkové parametry

Kategorie: Společenské vědy
Hmotnost: 0.654 kg
Autor: Frans de Waal
Jazyk: čeština
Počet stran: 432 + 12 stran fotografická příloha
Vazba: Pevná vazba s přebalem
EAN: 9788076960060
ISBN: 978-80-7696-006-0
Překlad: Klára Mathé
Rok vydání: 2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz