Nesmyslnost

Novinka Připravujeme
1 hodnocení
Značka: Dan Ariely
369 Kč –20 %
NESMYSLNOST OBALKA
369 Kč –20 % 295 Kč
Předobjedávka

Jak je možné, že racionálně uvažující lidé uvěří neracionálním „pravdám“? 

Autor bestselleru Jak drahé je zdarma?

Co lidi vede k tomu, aby uvěřili dezinformacím a konspiračním teoriím?

Detailní informace

Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nezávislé rodinné nakladatelství
Nezávislé rodinné nakladatelství
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory

Detailní popis produktu

Dezinformace nás ovlivňují každý den, jak v osobní rovině, tak i na společenské úrovni – od světa sociálních sítí po politické debaty, od běžných rozhovorů v supermarketech až po osobní vztahy v rodině. Přestože si uvědomujeme některá nebezpečí, která dezinformace představují, velikost tohoto problému je mnohem větší. 

Přední sociální vědec Dan Ariely ve své knize Nesmyslnost tvrdí, že pokud chceme pochopit podstatu iracionální přitažlivosti nepravdivých informací, musíme nejprve porozumět problému. Ukazuje se, že dezinformace působí na něco, co je nám všem vrozené – ať už politicky stojíme na pravém nebo levém křídle –, a jedině když tomuto psychologickému jevu porozumíme, můžeme začít bojovat proti jeho dopadům.

Kniha Nesmyslnost, která je založena nejen na autorově dlouholetém studiu, ale i na Arielyho osobní zkušenosti, kdy byl sám terčem dezinformací, nám otevírá oči a komplexně analyzuje psychologické faktory způsobující, že jinak racionální lidé přijímají hluboce iracionální přesvědčení. 

DAN ARIELY je profesorem psychologie a behaviorální ekonomiky na Duke University. Je zakladatelem ústavu Center for Advanced Hindsight, spoluautorem dokumentárního filmu (Dis)Honesty: The Truth About Lies a třikrát se se svými knihami umístil na prestižním žebříčku nejprodávanějších knih deníku New York Times. Mezi jeho bestsellery patří tituly Jak drahé je zdarma? nebo Peníze a zdravý selský rozum. Arielyho vystoupení v rámci TED Talks má přes 27 milionů zhlédnutí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rozvoj osobnosti
Hmotnost: 0.654 kg
Autor: Dan Ariely
Jazyk: čeština
Počet stran: 360
Vazba: Brožovaná, bez přebalu
EAN: 9788076960145
ISBN: 978-80-7696-014-5
Překlad: Svatoslav Gosman
Rok vydání: 2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz