Živá planeta

Novinka Tip
5 hodnocení
499 Kč –20 %
Ziva planeta ob finalni
499 Kč –20 % 399 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Síť života na Zemi 

Aktualizované vydání dechberoucí knihy, která změnila náš pohled na vše živé kolem nás.

„Příroda pro mě představuje největší zdroj nadšení, největší zdroj vizuální krásy a největší zdroj intelektuálního zájmu. Je to největší zdroj tolika věcí v našich životech, že jen kvůli ní stojí za to žít.“

David Attenborough

Detailní informace

Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nezávislé rodinné nakladatelství
Nezávislé rodinné nakladatelství
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory

Detailní popis produktu

Všechna místa na světě kypí životem. Od temných hlubin oceánu přes vrcholky hor po řídký vzduch nad nimi se to jen hemží zvířaty, rostlinami, houbami, viry a bakteriemi. Celé komunity těchto organismů se vyvinuly tak, aby dokázaly žít pospolu a vytěžily maximum z ledových příkrovů a tundry, lesů a plání, pouště, oceánů a sopek. Schopnost přizpůsobit se životu v takovéto škále životních prostředí je kromobyčejná. A provázanost jejich bytí, jež jim umožňuje existovat pospolu, je ještě úžasnější.

Živá planeta je druhým titulem z Attenboroughovy průkopnické trilogie nazvané Život, v níž se věnuje spletitosti žití na Zemi. S typickou směsí zvídavosti a nadšení prozkoumává bohatost života na naší planetě a soustřeďuje se přitom na vzájemnou závislost živých organismů, která jim umožňuje existovat, prospívat a množit se.

Sir David Attenborough má za sebou bezmála sedmdesátiletou kariéru televizního publicisty a popularizátora přírody. K jeho přelomovým snímkům natočeným pod záštitou BBC patří Život na Zemi (1979), Zázraky života (1990), Modrá planeta (2001), či Zázračná planeta (2006). Patří k předním světovým osobnostem, které upozorňují na úpadek druhové pestrosti na Zemi a usilují o ochranu druhů. Celosvětově se prodalo přes milion výtisků jeho knih.

Doplňkové parametry

Kategorie: Naučná literatura
Hmotnost: 0.654 kg
Autor: David Attenborough
Jazyk: čeština
Počet stran: 320 + 4 celobarevné přílohy o 16 stranách
Vazba: Pevná vazba s přebalem
EAN: 9788076960015
ISBN: 978-80-7696-001-5
Překlad: Jitka Jeníková
Rok vydání: 2024

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz