Mazal tov!

Tip
81 hodnocení
Značka: David Maxa
449 Kč –20 %
MAZAL TOV OBALKA predni
449 Kč –20 % 359 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
22.7.2024

Cesta životem v židovské tradici.

Detailní informace

Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nezávislé rodinné nakladatelství
Nezávislé rodinné nakladatelství
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory

Detailní popis produktu

Proč Židé pokládají na hroby kamínky a ne květiny? Proč má ukazovátko na Tóru tvar lidské ruky? Proč podle židovské tradice dosahuje chlapec náboženské dospělosti ve třinácti letech a dívka ve dvanácti? Proč při židovské svatbě nevěsta sedmkrát obchází ženicha a z jakého důvodu by měl ženich na konci obřadu rozdupnout skleničku?

Tyto otázky a mnohá další židovská témata osvětluje kniha MAZAL TOV! od rabína Davida Maxy. Autor v ní hovoří o židovské tradici, vysvětluje její svátky a obřady, mluví o síle židovské kultury přecházet mezi starým a novým a udržovat obojí v rovnováze. Vše v jedinečném a vstřícném jazykovém pojetí pro kteréhokoli zvídavého čtenáře.

Kniha MAZAL TOV! přibližuje alespoň zlomek z ojedinělého příběhu starobylého národa, který navzdory všem strastem a útrapám stále tvoří a buduje. Je určená čtenářům z České republiky, země, která je s židovskou historií úzce provázána.

Rabín David Maxa působí v progresivní židovské komunitě Ec chajim v Praze, Židovské obci Liberec a ve Federaci židovských obcí, kde zodpovídá za oblast progresivního judaismu, který se vyznačuje například rovnoprávným postavením muže a ženy v rituálních záležitostech. Vystudoval judaistiku a religionistiku na Husitské teologické fakultě UK a následně pokračoval ve studiu na rabínském semináři Abraham Geiger Colleg při Univerzitě v Postupimi. Jeden rok strávil na Konzervativní ješivě v Jeruzalémě. Rabínskou ordinaci získal v roce 2020 a od té doby pracuje v České republice.

Ilustrátorka Tereza Piskláková je studentkou magisterského studia Ateliéru didaktické ilustrace na Fakultě umění a designu Ladislava Sutnara v Plzni pod vedením ilustrátorky Renáty Fučíkové. Koncept knihy a velká část ilustrací vznikly jako její bakalářská práce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Naučná literatura
Hmotnost: 0.76 kg
Autor: David Maxa
Jazyk: čeština
Počet stran: 160 plně ilustrovaných stran
Vazba: Pevná vazba bez přebalu
EAN: 9788072529957
ISBN: 978-80-7252-995-7
Ilustrace: Tereza Piskláková
Rok vydání: 2023

Představení knihy pro kampaň HitHit

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz