Metamorfórky

Neohodnoceno
299 Kč –20 %
10 Metamorforky obalka 1 kopie
299 Kč –20 % 239 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
22.7.2024

Konečně opravdu vtipné a zcela originální příběhy pro děti 5-15 let od českého autora nastupující generace.

Detailní informace

Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nezávislé rodinné nakladatelství
Nezávislé rodinné nakladatelství
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory

Detailní popis produktu

Slyšel jsi o tom, že jistému Vojtovi ukradl strýc pupík a pak ho ztratil? Ošemetná situace!  A slyšel jsi o Pepovi, který se chtěl zbavit pupínku a když na něj máčkl, vypustil se celý jako balón? A co teprve o Kátě, která zjistila, jak přestat růst!? I tvoje tělo se zvětšuje, zmenšuje, bolí, hýbe se a funí – zkrátka se furt mění – a ty se teď dozvíš, jak podivnými, poučnými, nechutnými, ba i parádními způsoby se to může dít! Metamorfórky jsou příhody, které se nejspíš nikdy nestaly, ale třeba se už brzy stanou, a dost možná zrovna tobě! Tak se připrav!

 

Metamorfórky představují soubor komických – a zároveň výchovných - pohádek. Každá s hravostí vypráví o proměně, a to především fyzické (hlavní hrdina se vyzvrací z podoby, vyfoukne se při mačkání pupínku nebo se promění v rostlinu, protože miluje přírodu), výjimečně o duševní (z odpůrce náhody se stane fanoušek náhody). S tímto bytostným tématem literatury oslovují Metamorfórky dětského čtenáře, pro kterého představuje proměna rychle rostoucího těla významný problém – a to obzvlášť v současnosti, kdy se na fyzický vzhled klade velký důraz. Metamorfórky jsou pro každého s tolerancí vůči hravosti a teoreticky pro každého, kdo má tělo.

 

Lukáš Csicsely vystudoval estetiku a filmovou vědu na FF UK a scenáristiku na FAMU, učí scenáristiku na SPŠ Panská a krom toho píše scénáře pro film, rozhlas či Bilderbuchy. Pro rozhlas napsal řadu krátkých historických her, povídku (pro Vltavu) a nedělní pohádku Lucka, nebo Peška? Část Metamorfórků vysílal ČRo v rámci Hajaji. Na knižním poli Csicsely debutoval knihou Svátek (Revolver Revue) a pro děti napsal knihu Předvečer svatého Mikuláše (Meander), která byla spolu s knihou Pan Bartoš, listonoš a Oskare, Plav! (obojí POP-PAP) zařazena mezi Nejlepší knihy dětem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Literatura pro děti a mládež
Hmotnost: 0.48 kg
Autor: Lukáš Csicsely, Jaromír Plachý
Jazyk: čeština
Počet stran: 104
Vazba: Pevná vazba bez přebalu
EAN: 9788072528431
ISBN: 978-80-7252-843-1
Rok vydání: 2020

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz