Sloneček Malej ve světě širém

Výprodej Již pouze u nás
Neohodnoceno
Značka: Ivan Binar
269 Kč –78 %
slonecek obalka
269 Kč –78 % 59 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
22.7.2024

Co všechno nevíte o jednom zvláštním slonu z porcelánu?

Detailní informace

Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nezávislé rodinné nakladatelství
Nezávislé rodinné nakladatelství
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory

Detailní popis produktu

Převážná většina slonů afrických a také indických se narodí mamince slonici docela obyčejným způsobem, stejně jako se člověčím maminkám narodí děti. Ovšem sloneček Malej, o kterém je tahle knížka, přišel na svět způsobem neobyčejným, na neobyčejném místě: v porcelánu. Slon v porcelánu – to už je něco!

 

Sloneček Malej je docela maličký slon, k obědu mu stačí sedmikráska, ale ničeho se nebojí, ani nebezpečného myšiska, ani ještě nebezpečnějšího zločince. Taky dokáže obdivuhodné kousky, jaké obyčejní sloni nesvedou – ku příkladu chodit po stropě jako moucha. Kdyby to zkusil obyčejný slon, to by to dopadlo! Strop by se nad ním bezpochyby probořil.

 

Z rodného porcelánu se sloneček Malej vydal do světa širého nejen proto, aby po něm nezůstala hromada střepů, ale taky proto, aby poznal přátele a pomohl jim v nesnázích.

 

Ivan Binar (1942) je český spisovatel a překladatel. V mládí publikoval v Mladém světě (Sny v láhvi, 1962). Knižně debutoval v roce 1969 dílem Knížka o tom, jak pan Bouda s cirkusem se světem loudá. V 70. letech byl vězněn a po podepsání Charty 77 po nátlaku StB emigroval do Rakouska a posléze do Německa, kde vydal své další romány. V Mnichově pracoval pro rádio Svobodná Evropa. Roku 1994 se vrátil do Prahy, kde se stal spisovatelem na volné noze. V letech 2003–2004 byl předsedou Obce spisovatelů. V roce 2003 působil jako člen Rady České televize. Vedle prózy pro dospělé Binar napsal i několik dětských knih – Bibiana píská na prsty (2009), Bořivoj a Blecha Fló (2014) nebo Kráva a dědeček (2015).

 

Eva Sýkorová – Pekárková se věnuje především knižní ilustraci, animovanému filmu a spolupracuje s dětskými časopisy. Výtvarně se podílela na expozicích Národního a Náprstkova muzea. Své práce vystavuje pravidelně doma i v zahraničí. Získala několik významných ocenění (např. Zlatá stuha 1998, 2012, White Raven 2013).

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy pro malé děti
Hmotnost: 0.45 kg
Autor: Ivan Binar, Eva Sýkorová-Pekárková
Jazyk: čeština
Počet stran: 64
Vazba: Pevná vazba bez přebalu
EAN: 9788072527953
ISBN: 978-80-7252-795-3
Ilustrace: Eva Sýkorová-Pekárková
Rok vydání: 2019

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz