Mussolini: Syn XX. století

1 hodnocení
499 Kč –20 %
mussolini syn xx stoleti velky dokumentarni roman 9788072528523
499 Kč –20 % 399 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
22.7.2024

Nejdiskutovanější italský román posledních let - příběh Benita Mussoliniho

Detailní informace

Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nezávislé rodinné nakladatelství
Nezávislé rodinné nakladatelství
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory

Detailní popis produktu

Nejdiskutovanější italský román posledních let - příběh Benita Mussoliniho

 

Podrobná kronika fašismu z pohledu samotného Mussoliniho a dalších protagonistů hnutí. Vedle toho jsou vůdce fašismu a některé historické osoby pojaty i jako literární postavy v kontextu svého soukromého života, mnohdy bouřlivých vztahů.

 

Tato velkolepá společensko-politická freska zachycuje klíčové období italských dějin, léta 1919 až 1925, stav země po první světové válce, vznik nejprve fašistického hnutí, pak fašistické strany, její cestu k moci a ideové souboje s dalšími politickými stranami a proudy, především se socialisty. Popis historických událostí a momentů, které vedly k nastolení fašistické diktatury, odhaluje podíl dalších stran, hnutí i jednotlivců na jejím vzniku. Vyprávění je hojně prokládáno citáty a úryvky z dobového tisku, korespondencí protagonistů, úředních a policejních dokumentů.

 

Román byl v Itálii přijat širokou čtenářskou veřejností i kritikou a vnímán jako zásadní podnět k podpoře antifašismu v zemi, se stejným ohlasem se setkal i ve světě.

 

ANTONIO SCURATI (Neapol, 29. 6. 1969)

Italský spisovatel a vysokoškolský pedagog. Přednáší soudobou literaturu na fakultě jazykovědy a komunikace milánské univerzity IULM. Dlouhodobě působil na Univerzitě v Bergamu, kde se mimo jiné zabýval specifikem řeči války a násilí. Pravidelně spolupracuje s deníkem La Stampa a je autorem četných odborných statí.

Jako spisovatel dosud publikoval třináct děl. Debutoval v roce 2002 románem Prázdný hluk bitvy, za nějž obdržel cenu Edoarda Kihlgrena za první dílo, a dále cerny Fregene a Chianciano. Významná ocenění získal i za další díla. V roce 2005 cenu Campiello za román Přeživší, roku 2008 cenu Mondello za román Romantický příběh, v roce 2015 opět cenu Campiello a cenu Viareggio za Nejlepší období našeho života. Za román M. syn XX. století obdržel v roce 2019 cenu Strega. 

Mnohá z jeho děl byla přeložena do čtyřiceti jazyků.

Doplňkové parametry

Kategorie: Historické romány
Hmotnost: 1.03 kg
Autor: Antonio Scurati
Jazyk: čeština
Počet stran: 720
Vazba: Pevná vazba s přebalem
EAN: 9788072528523
ISBN: 978-80-7252-852-3
Překlad: Marie Kronbergerová
Rok vydání: 2020
Nevyplňujte toto pole:
JR Avatar autora špatný formát 14.7.2023 21:21
Výborná kniha, ale formátem jste ji zabili, jak to má člověk číst? Neustále klouže z ruky a to nemluvím o tom, jak ji vzít s sebou na cesty? Existuje e-kniha?
Odpovědět
J Avatar autora Pokračovanie 30.9.2023 21:46
Dobrý deň prajem, zaujíma ma, či pripravujete aj vydanie pokračovania. Myslím, že talianske vydanie tretieho dielu už vyšlo minulý rok. Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Odpovědět
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz