Mezi pannou a babou

Neohodnoceno
Značka: Eda Kriseová
299 Kč –20 %
Mezi pannou a babou
299 Kč –20 % 239 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Lyrická novela o jedné generaci žen.

Detailní informace

Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nakladatelství s třicetiletou tradicí
Nezávislé rodinné nakladatelství
Nezávislé rodinné nakladatelství
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory
Vydáváme ty nejlepší české i světové autory

Detailní popis produktu

Lyrická novela o jedné generaci žen. O jejich láskách, naplněných tužbách i nevítaných neštěstích, při nichž duše žasne, kam se tělo žene, i tělo strádá, když ho duše opouští. Agnes, Žofie, Káťa – jiná doba, jiné společenské okolnosti, ale jejich lásky se podobají. V partnerech zákonných i mileneckých. Eduard, Emanuel, Daniel. Životní cesty těchto žen osudově poznamenává Park lásky, místo romantických dostaveníček, kde láska vzplane, ale i zhyne, někdy lhostejně otálí a čeká na toho, kdo se chytí do jejích tenat. A tak příběhy, které nám autorka vypráví, a jejich podoby mají své otisky v době dnešní i minulé. Stále stejná touha, žádostivost a zklamání.

Eda Kriseová se narodila v rodině architekta a sochařky. Vystudovala novinářství na Karlově univerzitě, v šedesátých letech byla reportérkou v časopise Mladý svět a Literární noviny. Po invazi v roce 1968 ztratila zaměstnání a nesměla publikovat. Knížky povídek a romány jí vycházely v samizdatu, v zahraničních překladech a česky v exilových nakladatelstvích (sbírky povídek Křížová cesta kočárového kočího, Sluneční hodiny, Co se stalo, Arboretum; novely Klíční kůstka netopýra, Bratři, Pompejanka, Ryby raky). V roce 1989 byla členkou Koordinačního centra Občanského fóra a po zvolení Václava Havla prezidentem byla jeho poradkyní, později ředitelkou odboru Stížností a milostí na Pražském hradě. Po odchodu z Kanceláře prezidenta napsala romány Kočičí životy a Misericordia, Perchta z Rožmberka aneb Bílá paní; filozoficko-literární, cestovatelské eseje Čísi svět; prózy Tři Novely: Jméno, Milost a Ráchel a novela Necestou slečny H. Je autorkou životopisu Václav Havel, který vyšel v roce 1991 a v několika cizích jazycích v zahraničí. Její poslední knihou je povídkový soubor Mluvící hora.

 

Kniha je vybavena ilustracemi, frotážemi, z Parku lásky, místa, okolo kterého se odvíjí příběhy této knihy. Autorkou je Anna Novotná.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká beletrie
Hmotnost: 0.321 kg
Autor: Eda Kriseová
Jazyk: čeština
Počet stran: 276
Vazba: Pevná vazba bez přebalu
EAN: 9788072527403
ISBN: 978-80-7252-740-3
Grafická úprava: Pavel Růt
Ilustrace: Anna Novotná
Rok vydání: 2018

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz