Snížená cena!
Zimní pevnost

Kniha

Zimní pevnost

Neal Bascomb

Někdo musí Hitlera zastavit, aby nezískal atomovou bombu

339 Kč

399 Kč

Ušetříte 15 %

Add to compare

16 stran originálních dosud nezveřejněných fotografických příloh a map

Píše se rok 1942 a nacisté jsou na nejlepší cestě stvořit jako první zbraň nevídané ničivé síly. Mají fyziky. Mají uran. Už potřebují jen získat dostatečné množství jediné látky: těžké vody, která se vyrábí v norském Vemorku, jediné továrně svého druhu na celém světě.

Spojenci vědí, že továrnu musejí zničit. Ale jak mají proniknout do pevnosti, která je postavena na strmém útesu na jednom z nejchladnějších a nejnehostinnějších míst na Zemi? Na scénu vstupuje Leif Tronstad, vynikající norský vědec, který dramaticky uprchne ze své vlasti, aby Spojencům prozradil, jak je továrna důležitá – a jak se dá infiltrovat.

Zimní pevnost čerpá z pokladnice přísně tajných dokumentů a dosud nezveřejněných deníků a dopisů samotných sabotérů. Vypráví poutavý příběh o vědci, jenž se stal vrchním špionem, o přežití v divoké přírodě, sebeobětování pro vlast, gestapáckých raziích, katastrofálních nezdarech a o operaci, která na poslední chvíli vzala Hitlerovi šanci získat atomovou bombu.

Neal Bascomb je autorem bestsellerů Lov na Eichmanna, The Perfect Mile (Dokonalá míle), Higher (Výš) a Red Mutiny (Rudé povstání). Za své knihy získal v USA několik celostátních ocenění.

PřekladatelTomáš Jeník
Počet stran334 stran + 16 stran fotopříloha
Vazbavázáno s přebalem
Rozměry150 x 230 mm
Rok vydání2017
EAN9788072526932
ISBN978-80-7252-693-2

Napsat recenzi

Zimní pevnost

Zimní pevnost

Neal Bascomb

Někdo musí Hitlera zastavit, aby nezískal atomovou bombu